Miasto Inowrocław

Inowrocław to jedno z największych miast województwa kujawsko-pomorskiego, tytularna stolica Kujaw Zachodnich. Dziś obszar administracyjny miasta wynosi 3 tys. hektarów, z czego ponad 300 hektarów to zieleń. Miasto o bogatej tradycji, dobrej sieci infrastrukturalnej i z dużymi możliwościami kooperacyjnymi, stwarza korzystne warunki rozwoju, będąc pod wieloma względami miastem atrakcyjnym dla inwestorów, nagradzanym i wyróżnianym w konkursach na szczeblu wojewódzkim i krajowym.

Inowrocław w rzadki sposób łączy przemysł i nowoczesność z ekologią i zaletami uzdrowiska. W mieście działają firmy z branży poligraficznej, budowlanej, producenci soli i solanki, firmy z branży chemicznej i metalurgicznej. W odpowiedzi na rosnące wymagania potencjalnych inwestorów Miasto przygotowało strefy inwestycyjne z przeznaczeniem na usługi, przemysł i magazyny. Zaletą dla przedsiębiorców jest m.in. centralne położenie i dobre skomunikowanie Inowrocławia z resztą kraju, a cechy uzdrowiskowe i 85 ha Parku Solankowego to magnes dla branży wellness.

To dynamicznie rozwijające się miasto z dużym potencjałem.

Urząd Miasta Inowrocławia

Aleja Ratuszowa 36, 88-100 Inowrocław
tel.: +48 52 355 53 00
e-mail: urzad@inowroclaw.pl
www.inowroclaw.pl

INWESTYCJA W INOWROCŁAWIU (UL. WOJSKA POLSKIEGO)

W Inowrocławiu przy ul. Wojska Polskiego wybudujemy nowoczesny wielorodzinny budynek ze 107 lokalami mieszkalnymi. Będą to mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o metrażu od 38,15 m kw. do 63,31 m kw. z balkonami. Mieszkania będą wykończone "pod klucz". Najemcy będą mieli do dyspozycji komórki lokatorskie oraz ogrodzony parking ze 160 miejscami postojowymi, w tym miejscami do ładowania samochodów elektrycznych i zagospodarowany teren z placem zabaw dla dzieci. Budynek będzie wyposażony w windy, zostaną w nim zastosowane również rozwiązania proekologiczne takie jak pompy ciepła czy fotowoltaika. Szacowany koszt inwestycji to ponad 34 mln zł.

Nabór wniosków o zawarcie umowy najmu mieszkań potrwa do 15 września 2023 r. Wnioski można pobrać w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta Inowrocławia (aleja Ratuszowa 36) lub na stronie www.inowroclaw.pl. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy składać w BOIiK Urzędu Miasta w formie pisemnej, w zamkniętej kopercie opatrzonej nazwiskiem wnioskodawcy oraz dopiskiem "Wniosek o zawarcie umowy najmu mieszkania - SIM" pocztą lub osobiście w BOIiK. O dacie złożenia wniosku do Urzędu decyduje data wpływu. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta Inowrocławia pod nr tel. 52 35 55 300 oraz w siedzibie Spółki.