Gmina Nakło nad Notecią

Gmina Nakło nad Notecią leży w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego w odległości (w linii prostej) 25 km od stolicy województwa Bydgoszczy. Jest zaliczana do grupy gmin o charakterze rolno-przemysłowym. W jej skład wchodzi 21 sołectw. Łączna powierzchnia gminy wynosi 187 km², z tego na miasto przypada 10,65 km². Nakło nad Notecią, stolica gminy, a zarazem powiatu, to jedno z najstarszych miast Ziemi Krajeńskiej.

Nakło leży na prawobrzeżnej ziemi nadnoteckiej. Miasto usytuowane jest na głównych szlakach komunikacyjnych obejmujących trasę krajową nr 10, węzeł kolejowy (Szczecin – Piła – Bydgoszcz – Warszawa) i trakt wodny (szlak wodny E-70 łączący Antwerpię z Kłajpedą przez Berlin, Bydgoszcz i Nakło).

Pomimo przeobrażeń środowiska naturalnego pod wpływem działalności człowieka, obszar gminy stanowi wciąż przykładowy rozwój form polodowcowych, do których należą moreny denne i czołowe, a także rynny jeziorne. Wzdłuż Noteci wyznaczony jest obszar "Natura 2000". W jego części występują liczne rzadkie okazy ptactwa.

Gmina Nakło nad Notecią graniczy z 6 jednostkami samorządowymi tj. gminami: Mrocza, Kcynia, Szubin, Sadki, Sicienko i Białe Błota.

Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią
ul. Ks. P. Skargi 7, 89-100 Nakło nad Notecią

tel.: +48 52 386 79 00
e-mail: urzad@gmina-naklo.pl
www.naklo.pl

Koncepcja architektoniczno-budowlana dla inwestycji w Potulicach przewiduje budowę dwóch budynków wielorodzinnych o łącznej liczbie 40 mieszkań. Koszt inwestycji wyniesie ponad 15 770 000 zł.