Gmina Mrocza

Gmina Mrocza leży na południowo-wschodnim krańcu Pojezierza Południowopomorskiego, na Pojezierzu Krajeńskim, w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie nakielskim. Sąsiaduje z gminami: Więcbork, Sośno (powiat sępoleński), Sicienko (powiat bydgoski ziemski), Nakło nad Notecią, Sadki (powiat nakielski) oraz Łobżenica (powiat pilski - woj. wielkopolskie). Zachodnia granica gminy jest jednocześnie granicą województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Malowniczy obszar Gminy Mrocza położony na Wysoczyźnie Krajeńskiej, w zachodniej części województwa Kujawsko – Pomorskiego jest bogaty licznie występujące walory przyrodnicze oraz kulturowe. Najważniejsze z nich to 21 jezior (o powierzchni w sumie 374 ha, z czego dominujące znaczenie ma 6 jezior zajmujących łącznie 324 ha : Witosławskie, Wieleckie, Rościmińskie Duże, Rościmińskie Małe, Miętus, Ostrowo) i rzeki - Rokitka i Orla (których długość w gminie wynosi 31,3 km), Krajeński Park Krajobrazowy, Rezerwat „Jezioro Wieleckie”, 11 parków wiejskich, międzynarodowa ścieżka rowerowa EURO - ROUTE R-1 prowadząca znad kanału La Manche we Francji do Moskwy oraz obiekty zabytkowe (sakralne, zespoły dworskie oraz parkowo-pałacowe, w tym zabytki architektury) i imprezy kulturalne o zasięgu lokalnym i wojewódzkim.

Urząd Miasta i Gminy w Mroczy
Plac 1 Maja 20, 89-115 Mrocza
tel. +48 386 74 10
e-mail: urzad@mrocza.pl
www.mrocza.pl

INWESTYCJA W MROCZY (UL. NAKIELSKA)

W Mroczy przy ul. Nakielskiej wybudujemy 5-kondygnacyjny nowoczesny wielorodzinny budynek z 43 lokalami mieszkalnymi. Będą to mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe o metrażu od 30,48 m kw. do 55,94 m kw. z balkonami. Mieszkania będą wykończone „pod klucz”. Najemcy będą mieli do dyspozycji komórki lokatorskie oraz parking z 43 miejscami postojowymi i zagospodarowany teren z placem rekreacyjnym. Budynek będzie wyposażony w windę, zostaną w nim zastosowane również rozwiązania proekologiczne takie jak pompy ciepła czy fotowoltaika. Szacowany koszt inwestycji to prawie 15 mln zł.

Trwa nabór wniosków o zawarcie umowy najmu mieszkań. Wnioski można pobrać w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy (Plac 1 Maja 20). Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta oraz w siedzibie Spółki (ul. Studzienna 12/14, Inowrocław).