Gmina Białe Błota

Gmina Białe Błota jest gminą wiejską położoną w południowo-zachodniej części powiatu bydgoskiego, w województwie kujawsko-pomorskim. Umiejscowienie w bezpośrednim sąsiedztwie dużego miasta – zaledwie 3 km do granic Bydgoszczy – miało niewątpliwy wpływ na splatanie się historii obydwu miejscowości.

Obecnie siedzibą władz gminy są Białe Błota. Gminę zamieszkuje ponad 22 000 mieszkańców, a ich liczba sukcesywnie rośnie. Nowe osiedla zabudowy jednorodzinnej powstają w otoczeniu lasów, malowniczych tras rowerowych oraz szlaków wodnych.

Niewątpliwym atutem Białych Błot do lokowania inwestycji jest położenie przy głównych drogach – drodze międzynarodowej E261 oraz krajowej S10, które prowadzą do: Warszawy, Poznania, Szczecina, Gdańska. W przyszłości wymienione drogi wraz z budowaną S5 będą włączone do sieci autostrad. Na terenie naszej gminy znajduje się port lotniczy i linie kolejowe na trasie: Bydgoszcz, Wągrowiec, Poznań oraz Bydgoszcz, Inowrocław. 

Dzięki swoim walorom rekreacyjnym i inwestycyjnym gmina Białe Błota jest jedną z najszybciej rozwijających się w regionie kujawsko-pomorskim. 

Urząd Gminy Białe Błota

ul. Szubińska 7 86-005 Białe Błota
tel. +48 52 311 17 00
e-mail: sekretariat@bialeblota.eu
https://bialeblota.pl/

W Gminie Białe Błota planujemy budowę 50 mieszkań.